Vandaag geopend: 08.00 - 17:30

FC Volendam heeft weinig in te brengen in Eindhoven

FC Volendam is zondagmiddag gemakkelijk opzij gezet door PSV, dat in de tweede helft met de handrem erop leek te spelen. Na afloop waren trainer Rick Kruys en zijn spelers toch teleurgesteld, omdat er volgens hen meer in had gezeten. Er lagen wel ruimtes om te voetballen, maar de tijd om iets te creëren was kort tegen de superieure landskampioen. Doordat concurrenten wel punten pakten, zakt Volendam wat op de ranglijst. 

Zowel Rick Kruys als Peter Bosz verraste met zijn opstelling. PSV voerde tal van wijzigingen door ten opzichte van het Champions League-duel met Liverpool van afgelopen donderdag. En Volendam startte met routinier Aaron Meijers, iets dat in de competitie nog niet eerder voorkwam. Ook stond Anthony Descotte weer eens in de basis, nadat hij eerder al inviel na afwezigheid door blessureleed. Dit ging ten koste van het grote talent Robin van Cruijsen. 

Zoals verwacht nam PSV het initiatief in de wedstrijd en creëerde daardoor in de 4e minuut een eerste kopkans die over het doel zeilde. Drie minuten daarna lag de Volendam-verdediging door een splijtende pass open en belandde de bal uiteindelijk bij Volendammer Joey Veerman, die toesloeg: 1-0. 

Na de voorsprong was de dadendrang van de thuisclub wat gestild en kon Volendam een aantal keer op de helft van de tegenstander verschijnen, zonder doelpogingen als gevolg. Het baltempo van PSV was niet onverdedigbaar voor de gasten, waardoor die nog op de been bleven. Toch was aan sommige dieptepassen te zien dat de Eindhovenaren uit het niks gevaarlijk kunnen worden. Dat bleek wel in de 24ste minuut toen ze gemakkelijk combineerden en Ricardo Pepi een voorzet met een halve omhaal binnen werkte: 2-0. Het beloofde een nog moeilijker karwei te worden voor Volendam.

Nu was het oppassen geblazen dat PSV niet snel verder uitliep, want het bleef actief op de helft van de gasten. Na een halfuur spelen was het wel Brandley Kuwas die voor het eerst de zestien van de thuisclub binnenkwam, maar tot meer dan een rollertje kwam hij niet. Even daarna was Ismael Saibari weer bijzonder dicht bij de 3-0: zijn inzet raakte de buitenkant van de paal. 

Bij het naderen van de rust kreeg Volendam ineens wat meer de bal, iets dat leidde tot twee schoten over het doel en een corner. Erg overtuigend was het offensief niet, maar de gasten waren tenminste even niet met tegenhouden bezig. In de 43ste minuut maakte Henk Veerman zelfs een Bergkamp-achtige actie tegen Jerdy Schouten en loste daarna een schot dat tot corner werd verwerkt door doelman Matej Kovár. 

Na rust bleef Volendam meer de bal houden dan aan het begin van de wedstrijd. Waar de gasten daar weinig mee deden, was het PSV dat op het oog eenvoudig weer het doel vond. Guus Til tikte gemakkelijk binnen na een pass vanaf de rechterkant: 3-0. 

Trainer Kruys probeerde het over een andere boeg te gooien door Robert Mühren en Ozan Kökcü binnen de lijnen te brengen. Op datzelfde moment – na een uur spelen – gunde Peter Bosz Veerman en Til rust. 

Het bleef zondagmiddag bij 3-0.

Comments (0)

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *