Kansloze avond Volendam in Nijmegen
In misschien wel het meest kansloze duel van dit seizoen verloor FC Volendam met 3-0 van NEC Nijmegen. Dat de gasten niet goed voor de dag kwamen had voor een groot deel te maken met het surplus aan kwaliteit bij de tegenstander. En aanvallend gezien leek de afwezigheid van een echte spits Volendam zondagavond op te breken.
In het eerste deel van het duel ging veel mis aan beide kanten. Het baltempo was niet al te hoog, iets dat in het voordeel van Volendam was. Zo bleven de gasten in het eerste kwartier op de been tegen het veelgeprezen NEC. Juninho Bacuna speelde in de punt van de aanval, omdat Brandley Kuwas afwezig was wegens blessureleed. Dat wilde niet zeggen dat hij daar steeds stond; hij liet zich regelmatig uitzakken.
In de 24ste minuut waren de Nijmegenaren heel dicht bij de openingstreffer: een schot van afstand belandde op de lat. Daar kwam Volendam goed weg. Uiteindelijk was het in de 39ste minuut wel raak; na een rommelige actie maakte Noé Lebreton de 1-0, de bal werd nog van richting veranderd door Mawouna Amevor. Naarmate de eerste helft vorderde was het voor Volendam toch voornamelijk tegenhouden geweest, daarbij creëerde het weinig kansen.
Na rust kwam Volendam niet sterk uit de kleedkamer: Basar Önal breidde al na twee minuten de score uit. De gasten kwamen er nauwelijks nog aan te pas. Dat resulteerde in de 63ste minuut in de 3-0, een afstandsschot van Sami Ouaissa. NEC manoeuvreerde Volendam in een uitzichtloze situatie. Het mocht van geluk spreken dat de Nijmegenaren daarna wat gas terugnamen en dat het bij 3-0 bleef.