Vandaag geopend: 08.00 - 17:30

Laagvlieggebied Defensie reikt tot gemeente Edam-Volendam

  

Het Ministerie van Defensie wil een nieuw laagvlieggebied instellen dat zich uitstrekt van de kuststrook bij de Waddenzee tot in de Zeevang, en daarmee tot in de gemeente Edam-Volendam. Komende maandag bespreekt Provinciale Staten van Noord-Holland de plannen.

Door toegenomen internationale spanningen investeert het kabinet fors in defensie. Landelijk zijn 57 nieuwe of uitgebreide militaire faciliteiten nodig; Noord-Holland boven het Noordzeekanaal krijgt er waarschijnlijk acht.

In het nieuwe laagvlieggebied trainen helikopters om onder de radar te blijven in een eventuele oorlogssituatie. De oefeningen vinden twee of drie keer per week plaats, zonder voorafgaande waarschuwing aan bewoners. De helikopters vliegen niet over dorpen en steden.

De Tweede Kamer stemde al in met de plannen. Mogelijk worden de nieuwe terreinen al volgend jaar in gebruik genomen.

Comments (0)

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *