Vandaag geopend: 08.00 - 17:30

Horen, zien en voelen, om te genezen én te voorkomen

Frank Tuijp zet met FTC Volendam in op het totaalplaatje

,,Deze droom was er toen al”, zegt Frank Tuijp, om zich heen kijkend in zijn nieuwe Fysio Training Centrum, met tevens kamers waarin fysiotherapeuten, voedingsdeskundigen en meer specialisten werkzaam zijn. Met ‘toen’ doelt hij op vijf jaar geleden. Frank vertelde destijds zijn verhaal in de NIVO in de hoedanigheid van fysiotherapeut bij FC Volendam, als ‘ervaringsdeskundige met een eigen visie’. Daarin is hij alleen maar verder gegroeid. Op zondag 14 september (10.00-14.00 uur) wordt FTC Volendam geopend, geopend aan de Hyacintenstraat 14D.

Bij binnenkomst in de royale ruimte ontstaat het ‘wauw-gevoel’. De voormalig voetballer van Volendam en IJsselmeervogels glimlacht dankbaar. ,,Ik ben er trots op. Ik wilde iets creëren waar iedereen zich welkom voelt, want het is een gevoel. Het laagdrempelige het gezellige, het knusse, en tegelijkertijd het gevoel uitstralen van ‘hier staat iets gebeuren dat zijn weerga niet kent’. Je ruikt de kwaliteit. Ik ben me gaan verdiepen in leefstijlkunde en voeding, gaan verdiepen in coaching en gedrag. Het verlies van mijn vader, enkele jaren geleden, sloeg in als een bom, dingen die normaal zo vanzelfsprekend waren, waren dat opeens niet meer. Vooral nu tijdens de verbouwing van de praktijk besefte ik telkens weer hoe groot het gemis is, niet even om hulp kunnen vragen, niet even zijn bevestiging krijgen als ik ergens over twijfel, niet even dat extra duwtje in de goede richting, die dingen blijven ontzettend zwaar. Deze gebeurtenis liet niet alleen emotioneel een groot gat achter maar bracht ook fysieke ongemakken met zich mee. Na deze zwarte periode heb ik mogen ervaren wat de invloed van spiritualiteit kan zijn op het dagelijkse functioneren en werd zodoende mijn interesse hierin gewekt. Ik wil nu de taboe, die toch nog wel wat overheerst in Volendam, doen laten verminderen.”

,,Uiteindelijk heeft dat alles me enorm verrijkt. We kijken bij FTC Volendam naar het individu en de vier ankers daar omheen: fysiek, mentaal, emotioneel en een beetje spiritualiteit. We hebben allemaal onze voorkeuren en valkuilen, iedereen verwerkt de dingen op zijn of haar eigen manier, waardoor we soms ook in de knel kunnen komen. Ik wil er naar toe dat we samen aan een duurzame oplossing werken en de persoon in de kracht zetten. Het gevoel geven van ‘hier word ik gehoord en meegezogen in het hele proces’, door de deskundige begeleiding, aanwezig op elk vlak.”

“Wacht niet tot je lichaam roept, luister als het nog fluistert…”

,,Onze visie zegt dat het hier niet alleen gaat om te behandelen als de klacht zich voordoet of als er sprake is van pijn; de meeste winst valt te behalen aan de voorkant, met preventie. Ik stuitte van de week op een prachtige uitspraak, dat is geen toeval: ‘wacht niet tot je lichaam roept, luister als het nog fluistert. Wacht niet tot er schade is, maar optimaliseer al veel eerder wat sluimert’. Veel mensen herkennen de signalen niet. En soms sluimert er al iets voor langere tijd, maar moeten we anders gaan denken en anders kijken naar de klacht. Omdat het ergens anders vandaan komt.”

,,Om die vier eerdergenoemde dimensies in balans te houden, vergt het bij de ene persoon meer coaching, gaan we met de ander meer de sportschool in, kijken we bij de ander wat op het emotionele vlak meer of minder wenselijk is. En soms moeten we buiten de kaders kijken. Er zijn hier nog twee fysiotherapeuten werkzaam, een orthomoleculair therapeut, een specialist die preventie- en performance training geeft, we zijn bezig met lifestyle-coaching en iemand toe te voegen op het terrein van spiritualiteit. Dat is goud, als we alle domeinen in huis hebben. Iedereen moet zich hier welkom voelen en er moet ook altijd ruimte zijn voor een gesprek met ons. Dat mag positief zijn, maar kritische noten zijn ook welkom. Daar kunnen we van groeien.”

,,Een woord dat mij altijd is bijgebleven is ‘beraken’, iemand bereiken en raken. Dat vind ik zelf ook het mooiste om te doen. Ik wil de taal spreken van iedereen en iets herkennen aan de hand van het gedrag. Sommige mensen gaan te lang tegen hun eigen gedrag in, waardoor klachten ontstaan. Daarom wil je ‘beraken’. Wij verwachten hier van elkaar, dat iedereen gehoord en gezien wordt. Die chemie is goud en dat wil ik met iedereen delen. Over een droom gesproken…”

Fotogalerij

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

× Hoe kan ik je helpen?